Mężczyzna dokonuje czynności jaką jest naprawa pomp hydraulicznych ogrzewania podłogowego.

Naprawa pomp hydraulicznych, czy to może być trudne?

Ogrzewanie podłogowe to zespół urządzeń, które dostarczają komfortowego ciepła domownikom. Jednak jak każdy sprzęt i ten się zużywa, z czasem przestając działać z powodu usterek lub wyrobienia. Jednym z elementów ogrzewania podłogowego jest pompa hydrauliczna, która tłoczy ciepłą wodę. Wtedy zastanawiasz się: kupić nową, czy rewitalizować obecną? W tym wpisie odpowiemy czy naprawa pomp hydraulicznych jest trudna.

Naprawa pomp hydraulicznych

Istnieją różne powody, dla których pompa hydrauliczna do ogrzewania podłogowego przestała działać. Niekiedy to urządzenie wydaje nietypowe dźwięki, jeśli w obwodzie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Wtedy naprawa pomp hydraulicznych do ogrzewania podłogowego polega na ich odpowietrzeniu. Taka usługa nie jest droga, a zapalony majsterkowicz może wykonać ją samodzielnie. Co, jednak gdy problem jest poważniejszy? Kocioł centralnego ogrzewania ogrzewa instalację podłogową, ale jeśli nie ma ciśnienia lub jest ono niewystarczające, ciepło nie może być rozprowadzone. Czasem problem tkwi w pompie, a to już trudno samemu naprawić. Wtedy warto wezwać specjalistę. On wie, jak przebiega naprawa pomp hydraulicznych ogrzewania podłogowego i sprawnie ją za Ciebie przeprowadzi. Żeby stwierdzić usterkę, można wyróżnić kilka rzeczy, które należy sprawdzić:

  • Czy świeci się lampka kontrolna?
  • Czy rura rozdzielacza jest ciepła?
  • Czy zawory odcinające grupy są otwarte i czy pompa działa?
  • Czy temperatura nie przekracza 50 stopni?

W przypadku przeczących odpowiedzi na powyższe pytania będzie konieczna naprawa pomp hydraulicznych ogrzewania podłogowego. Jest to lepsze rozwiązanie niż kupno nowej, bo tutaj ceny są różne. W zależności od tego, jaki system ogrzewania podłogowego posiadasz, może to być od 800 do nawet 4000 zł. W tym wypadku naprawa pomp hydraulicznych okazuje się znacznie lepszym rozwiązaniem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *